Faneruotų gaminių priežiūra

Durys yra skirtos erdvių atskyrimui. Mūsų nuomone, renkantis duris yra svarbūs keli faktoriai: durų ilgaamžiškumas, kuo mažesnė sezoniškumo įtaka eksploatacijoje, garsoizoliacinės savybės. Daugelis šių savybių priklauso nuo durų konstrukcijos ir nuo durų apdailos.Todėl renkantis duris turėtume gamintojo pasiteirauti kokios konstrukcijos yra durų varčia ir stakta .

Jeigu durys yra faneruotos arba dažytos yra svarbus varčios karkasas, jis turi būti teisingai konstruktyviai pagamintas, t.y. ne iš vieno medinio tašelio, o iš kelių. Jeigu varčios karkasas yra pagamintas iš vieno medinio tašelio, tai dažnai būna viena iš priežasčių lemiančių varčios linkimą, o tokiai varčiai palinkus nėra galimybės jos ištiesinti. Taip pat gamintojo (pardavėjo) reiktų pasiteirauti apie durų užpildą. Rekomenduojame, kad durų užpildas būtų pilnaviduris (speciali durinė drožlių arba linų plokštė), o ne korėtas.  Durų su specialiu durų užpildu  žymiai geresnė garso izoliacija, lygesnis paviršius, šios varčios  atsparesnės mechaniniam poveikiui (smūgiams). Su korėtu (dar vadinamu "kartoniniu") užpildu prasta varčių garso izoliacija, nemaža tikimybė nuo smūgio atsiskirti korėtam užpildui nuo viršutinio varčios dangos sluoksnio, taip pat tokios varčios neatsparios mechaniniam poveikiui (net vaikui žaidžiant stipriau trinktelėjus į duris yra nemenka galimybė varčioje padaryti skylę), tiesa, šios konstrukcijos varčios būna pigesnės. 

Nemažiau svarbi durim yra staktos konstrukcija. Nelabai geros konstrukcijos stakta gali skilinėti, susitraukti vienu sezono metu, o išsiplėsti kitu, tai sąlygotų problematišką durų varstymasi. Kartais staktos yra daromos iš MDP arba MDF plokštės, tokia stakta atlaiko lengvos su korėtu užpildu varčios svorį, klausimas ar ji tinkama varčiai kuri turi normalu varčios karkasą ir specialų durinį užpildą, nes tokios varčios yra pakankamai sunkios.

Ką patartina žinoti apie durų apdailą. Dažniausiai faneruotos arba medinės durys yra lakuojamos skaidriu laku, beicuojamos, tonuojamos ir tada lakuojamos skaidriu laku, dažomos arba alyvuojamos. Kai durys yra lakuojamos arba dažomos, tai dažniausiai norima, kad kuo daugiau ši apdaila apsaugotų nuo mechaninio aplinkos poveikio ir nuo įbrėžimų. Vonios ir WC patalpų durys turėtų būti lakuojamos  arba dažomos drėgmei atspariais lakais arba dažais. Lakuotos arba dažytos durys specialios priežiūros durų eksploatacijos metu nereikalauja. Vis dažniau norima durų paviršių alyvuoti. Patartina žinoti, kad šio tipo apdaila reikalauja specialios priežiūros, laikas nuo laiko (daugmaž 1 -ą kart per metus) eksploatacijos metu alyvuotus paviršius turėsite atnaujinti su specialiomis priemonėms (šias priemones rekomenduoja alyvų Pardavėjai, taip pat perkant alyvuotus gaminius paprašykite Parvadėjo, kad pateiktų instrukciją kaip naudotis alyvuotais gaminiais). Alyva apsaugo medžio paviršių nuo drėgmės, temperatūrų kaitos,  leidžia medžiui kvėpuoti, bet neformuoja ant gaminių apsauginės plėvelės ir neapsaugo paviršių nuo ilgalaikio nusidėvėjimo ir įbrėžimų. Šios apdailos puiki savybė ta, kad neženkliai pažeidus šios apdailos paviršių namų sąlygomis nesunkiai galima panaikinti pažeidimą.

 


Turite klausimų?

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. Cookies). Slapukai padeda užtikrinti, kad Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami šiame puslapyje Jūs sutinkate su šio puslapio slapukų taisyklėmis. Sutinku