Naujienos

Apie mus

Pagrindinė įmonės veikla - faneruotų ir dažytų vidinių durų, faneruotų ir dažytų baldinių detalių ir baldų gamyba, faneruotų grindjuosčių gamyba pagal individualius užsakymus ir prekyba šiais gaminiais, faneravimo paslaugos.

UAB „Elroma“ privataus kapitalo įmonė įkurta 1997 metais. Šiuo metu įmonėje dirba apie 30 kvalifikuotų darbuotojų. Įmonė turi 1600 m2 modernias, bei infrastruktūros atžvilgiu perspektyvias gamybos patalpas Vilniaus miesto centre.

Pagrindiniai įmonės tikslai ir strategija – gaminti kokybiškus gaminius, nesustoti ties esamais rezultatais, pastoviai modernizuoti įrangą ir atnaujinti produkcijos asortimentą.

Dauguma darbuotojų įmonėje dirba nuo jos įkūrimo, tad kiekvienas užsukęs pas mus bus maloniai aptarnautas ir gaus profesionalų specialisto patarimą, kuris gali pasitarnauti sprendžiant iškilusias problemas.

Džiaugiamės kiekvienu tiek mažu, tiek dideliu užsakymu ir stengiamės patenkinti net reikliausio kliento poreikius. 

 

Kaip atpažinti geras ir patikimas kambario duris?

Šiuo metu yra didelis pasirinkimas durų kainuojančių nuo šimto iki kelių tūkstančių eurų. Daugumos žmonių paklausus: kodėl jūsų manymu labai panašiai atrodančių vidaus durų  kaina ženkliai skiriasi? Atsakymo pagrinde sulaukiame: kad pigesnės vidaus durys gaminamos didelėse gamyklose, todėl jas pagaminti pigiau, be to, durys gaminamos kitose šalyse kur pigesnės medžiagos ir pigesnė darbo jėga. O paklausus žmonių: ar  jau pastovėjusios durys kelis mėnesius ar metus gerai varstosi, ar nestringa ir ar esate patenkinti praleidžiama garso izoliacija?  Dauguma žmonių atsakys, kad nelabai patenkinti ar visai nepatenkinti pigių vidaus durų varstymusi, kad durys išsikreivinusios, kad garsas praeina panašiai kaip pro užtrauktą užuolaidą. Kodėl? Visus šiuos veiksnius sąlygoja vidaus durų konstrukcija.

       1. Durys su korėtu užpildu (dažnai žmonės jas vadina "popierinėmis").  Mūsų manymu jos pačios prasčiausios.

Tokio tipo durų varčios karkasas vienas plonas ~30mm pločio medinis tašelis, ties spyna dedama medinė plokštelė, kad galima būtų toje vietoje įtvirtinti spyną. Varčios užpildas  korėtas (t.y. presuotas kartonas arba kitaip tariant popierinis).  Ant tokio karkaso uždedami MDF 3,5mm. lakštai su gražia danga laminatu, faneruote, HPL  arba dažyti. Tokios konstrucijos varčiai atlaikyti nereikia rimtos staktos, dažniausiai ji būna iš paprastos baldinės MDP  plokštės, taip pat gražiai aptrauktu paviršiumi.  Tokių kambario durų minusai: drėgnose patalpose, varčios karkasas pradeda kraipytis ir varčia susisuka, durys pradeda blogai varstytis. Tokios konstrukcijos durys neatsparios smūgiams, net vaikai žaisdami be didelių pastangų gali tokiose duryse padaryti skylę. Labai prasta garsoizoliacija, jos beveik nėra.

      2. Durys iš MDF. 

Dažnai susiduriame su tuo, kad kartais durys gaminamos visai nesilaikant durų reikalavimų. Taigi, varčia yra gaminama kaip paprasta baldinė detalė, t.y. imamas MDF (medžio dulkių plokštė), jis aptraukiamas laminatu, faneruote, HPL arba nudažomas. Tokia varčia yra pernelyg sunki, ir jeigu ją kabiname ant durinių vyrių, dažnai būna, kad nuo varstymosi laikui bėgant iš tokios staktos išplyšta vyriai kartu su jais laikančiais varžtais, jeigu stakta taip pat padaryta iš MDP arba dar blogiau iš MDP.  Taip pat tokia durų konstrukcija neapsaugo varčios nuo išsikreivinimo drėgnose patalpose arba sezoniškumo įtakoje (t.y. žiemose sezono metu patalpos šildomos išsausėja, jose būna vienokia drėgmė, o nešildymo sezono metu būna kitokia drėgmė ir temperatūra).

       3. Geros konstrukcijos durys su garsoizoliacinės plokštės užpildu. 

Tai yra gan seniai naudojama konstrukcija. Ankščiau faneruotos durys buvo gaminamos tik tokios konstrukcijos. Tokia konstrukcija išties nėra pigi. Dėl to dauguma įmonių atsisakė tokių durų ir pradėjo taupyti  viduje esančių medžiagų sąskaita. Tokiu durų varčių karkasas yra medinis, dažniausiai pagamintas iš dviejų tašelių, sudėliotų skirtingomis medžio tekstūros kryptimis, arba iš klijuotos medienos, arba iš faneros. Į tokios varčios  vidų dedamas garsoizoliacinės plokštės užpildas, o viršus iš MDF arba HDF 3,5mm ir , taip pat  kaip ir pigiom durims, aptraukiama arba laminatu arba faneruojama arba dažoma, tai suteikia joms gražų išbaigtą vaizdą.  Tokios konstrukcijos faneruotos arba dažytos  durys yra ilgaamžės. Žinoma jos nėra pilnai atsparios drėgmei, bet puikiai stovi drėgnose patalpose. Turi puikią garsoizoliaciją. 

       4. Pilnai medinės durys

Tokia durų konstrukcija gaminama nuo senovės. Renkantis tokias durys reikia labai gerai išsiaiškinti iš kokio medžio jos yra pagamintos: ar tikrai medis buvo gerai išdžiovintas ar jis yra išlaikytas lauko sąlygomis po nukirtimo pakankamą laikotarpį. Jeigu yra medis neišlaikytas tinkamai arba netinkamos drėgmės, tai dažniausiai durys suskilnėja, jaučiamas sezoniškumas tokių durų eksploatacijos metu: vienu sezono metu durys pabringsta ir nužsidaro, kitu sezono metu yra dideli tarpai

 

Koks skirtumas tarp kokybiškos vidaus durys nuo nekokybiškų?

Šiuo metu yra didelis pasirinkimas vidaus durų. Kodėl vienos durys kainuoja  šimtas eurų, o kitos keli tūkstančiai eurų?  Kuo jos skiriasi?

Visu pirma apžvelkime durų staktas. Pigesnių durų staktos dažniausiai gaminamos iš MDP (drožlių plokštės) arba iš MDF (dulkių plokštės) norint sutaupyti gamybos išlaidas.  Kartais ties vyrio ar spynos įstatymo vieta dedamas  medžio gabaliukas, kad galima būtų įtvirtinti spyną ar vyrį, nors tai gelbėja tik iš dalies.  Tokios staktos bijo drėgmės, dažniausiai būdamos drėgnose patalpose išsipučia arba pradeda kraipytis.  Nuo dažno varstymosi gali pradėti klibėti vyriai, arba išvis gali išlūžti  vyriai iš staktos su nedideliu staktos gabaliuku, kadangi tokios staktos nelabai pritaikytos normalioms durims, nebent durys būtų su korėtu užpildu ("popierinės"). Kadangi tokio tipo stakta yra plona, ja sunku sumontuoti be varžtu pagalbos, tad dažniausiai meistrai ją tvirtina įgręždami kiaurai varžtus ir uždeda kepurėles kurios nesuteikia grožio.  Tokio tipo stakta pavaizduota nuotraukose.

                     

 

 

Dabar apžvelkime kokybiškos konstrukcijos staktas. Daugelio durų gamintojų kokybiškos vidaus durų staktos gaminamos  iš klijuotos medienos, dažnai dar apsaugomos papildomu sluoksniu HDF arba MDF ir tik tada dengiamos dekoratyvine danga lukštu, HPL, laminatu arba dažoma. Kodėl taip gaminama, kodėl negalima pagaminti tiesiog išištisos lentos? Jeigu būtų gaminama tiesiog iš ištisos lentos laikui bėgant stakta pradėtų skilinėti,  namuose stovėdama padžiuva ir skyla. Arba bus jaučiamas sezonišlumas, t.y. vienu sezono metu medis padžius ir bus dideli tarpai tarp varčios ir staktos, kitu sezono metu stakta pabrings ir durys blogai užsidarys arba išvis neužsidarys. Todėl geros konstrukcijos staktos ir daromos iš klijuotos medienos, ir dar paviršius papildomai apsaugomas dar vienu ištisu sluoksniu kitos medžiagos ar tai fanera, ar MDF ir tik tada dedame dekoratyvinė danga. Geros konsktrukcijos staktoms nesukels problemų sezoniškumas, galės stovėti gerai drėgnose patalpose, galima jas daryti pakankamai plačias, jos neskilinės, jos gali būti montuojamos be varžtų, tik montavimo putų pagalba. Jos turi tik vieną trūkumą kainuoja brangiau.


 

Sulaukiame nemažai skambučių kai žmonės teiraujasi ar mes galime parduoti tarpinę į pigių durų  staktas. Dažnai nustebdavome ir klausdavome kas su tarpine atsitiko, atsakydavo, kad atsiklijavo ar vaikai nuplėšė. Mes į staktas dedame tarpinę, kuri įsipraudžia į išfrezuotą griovelį specialiai skirtą tokio tipo tarpinėms, tada tokių poblemų nekyla ir tarpinės būna ilgaamžės. 

 
1
Turite klausimų?

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. Cookies). Slapukai padeda užtikrinti, kad Jūsų apsilankymas šioje svetainėje būtų patogesnis. Toliau naršydami šiame puslapyje Jūs sutinkate su šio puslapio slapukų taisyklėmis. Sutinku